Як безпечно для собаки позбутись підшкірного кліща?
- Оля Яковенко
- 27 жовт. 2024 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 29 жовт. 2024 р.
Перше, що треба уточнити - який саме вид кліща ми лікуємо? Навіть більше - а чи точно причина проблеми - саме підшкірний кліщ? Це можна встановити лише одним способом - здати аналіз. Для цього із місць уражень береться зішкріб і досліджується під мікроскопом. Лише таким способом можна встановити діагноз і визначитися із типом кліща
Найбільш поширені у собак - кліщі демодекс, отодекс (вушний кліщ), саркоптес (коростяний кліщ), хейлетіела.
На щастя зараз вилікувати підшкірного кліща досить легко. Тому що за останні 15-20 років фармакологічна промисловість зробила величезні досягнення в цьому напрямку. Як позбутись підшкірного кліща? Наразі ми маємо в арсеналі ефективні, безпечні та дуже прості у використанні засоби - у вигляді таблеток та крапель на холку. В кожному конкретному випадку курс лікування має призначати ветеринарний лікар. Але у великій кількості ситуацій для того, щоб вилікувати тварину, треба зробити всього кілька обробок з інтервалом в 2-4 тижні (залежить від виду кліща та особливостей перебігу захворювання у конкретної тварини). В більшості випадків навіть не будуть потрібні ніякі місцеві обробки.

Якщо хтось пам’ятає як це було раніше - тому є з чим порівняти. Коли не було безпечних препаратів системної дії і власники разом із лікарями мали робити щоденні обробки, купання комбінованими сумішами, використовували івермектин, який для деяких тварин може бути небезпечним. Все це потребувало колосальної кількості зусиль. І іноді демодекоз все одно не могли вилікувати. На жаль, ми пам’ятаємо такі випадки ще на початку 2000-х, коли доводилося проводити евтаназію тварин, у яких не вдалося взяти захворювання під контроль😞. Зараз це вже звучить дуже дивно.
Приклади ефективних комплексних препаратів, які можна використовувати:
Бравекто;
Сімпаріка та Сімпаріка Тріо;
Нексгард та Нексгард Спектра;
Стронгхолд;
Адвокат;
Бродлайн;
Паладіум Екстра Сейф;
Petline the One та інші.
Повторимось, що у випадку лікування препарат та його режим використання має визначати лише ветеринарний лікар. Бо при всіх можливостях сучасних препаратів все одно є купа нюансів і ускладнених варіантів перебігу хвороб.
Тому самолікування - не бажаний спосіб вирішення проблеми.
Comments