Коти - територіальні тварини і для них поява в їх володіннях чужинця - завжди стрес. І не дивно, що така ситуація може викликати різні небажані реакції і навіть агресію. Процедурі знайомства і підготовці прийому нового кота треба приділити особливу увагу.
Підготовка оселі
Перед приїздом нового котика варто підготувати квартиру чи домівку для нового “гостя”. Бажано, щоб оселя була просторою та без вузьких коридорів.
Необхідно облаштувати домівку коробками чи маленькими “будиночками” для котиків. Адже, для них критично важливо аби було місце для того, щоб сховатися від оточуючих. Тому бажано прибрати речі з полиць, ніш та стільців. Окрім цього, якщо є предмети інтер’єру, які можна віднести у підвал, горище або комору то краще це зробити. Так ви створите для котиків більше вільного місця і їм буде легше адаптуватися один до одного.
Ресурси для котів
Тарілки, туалет, іграшки – все це повинно бути у розрахунку на кожного котика окремо і плюс 1 додатковий набір.
Отже якщо у вас у домі скоро буде 2 хвостика, необхідно підготувати 3 тарілки для їжі, 3 туалети та 3 іграшки. Тобто 1 набір буде носити запасний характер.
Якщо площа домівки дозволяє то краще ставити тарілки для їжі в різних кімнатах. В іншому випадку бажано розташувати миски хоча б по різним кутам. Теж саме стосується й місць для відпочинку. Годувати котиків рекомендується в один час, аби не створювати конкуренції за їжу.
Знайомство хвостатих
Перед приходом гостя необхідно підготувати квартиру та відкрити всі двері, аби у хвостиків була можливість розбігтися.
Познайомити котів чи кішечок потрібно дуже обережно та не поспішаючи. Заходячи до домівки, хвостика у переносці спочатку слід поставити на підлогу та дати час “господарю” хати вивчити нового гостя та його запах.
Після цього можна відкрити решітку від переноски та дивитись за подальшим розвитком подій. Котик може дуже довго сидіти у переносці або навпаки, одразу з неї вистрибнути та втекти на пошуки укриття. Ніхто не може знати, як ваш хвостик буде себе вести з іншими котами, саме тому, якщо кіт довго сидить у переносці, скоріш за все він переживає стрес, тому краще не чіпати його та дати час на адаптацію. Теж саме стосується тієї ситуації, коли він міг втекти та сховатись під диван, в коробку, на полицю тощо.
Адаптація
Намагайтесь не втручатися у стосунки хвостиків. Ні в якому разі не можна спеціально закривати котів в одній кімнаті, зіштовхувати носами або навпаки розводити по різним кімнатам навмисно, упускаючи при цьому фазу знайомства. Адже у такому разі вони будуть відчувати чужий запах та будуть тривожними, не розуміючи що відбувається. А коли несподівано зустрінуться один з одним, то це може закінчитися стресом у двох тварин або бійкою.
Сприяти подальшій адаптації можна через обмін запахів. Наприклад, міняти ковдри котиків місцями. Також можна обтирати хвостика рушником і класти його на місце іншого кота. Запаху буде вистачати на добу, згодом необхідно повторювати процедуру.
Пам’ятайте, що адаптувати двох хвостиків (у будь-якому поєднанні: кіт-кішка, кіт-кіт, кішка-кішка) завдання не з простих та потребує багато терпіння та часу. Тому ні в якому разі не намагайтеся прискорити події. Що ви можете зробити щоб забезпечити комфорт для котів? С
творити необхідні умови для улюбленців, враховуючи поради щодо підготовки оселі, ресурсів, знайомства та адаптації.
Comments