Проблеми загублених чи покинутих улюбленців була завжди, але з початком війни їх кількість зросла у рази. Вони потребують нашої допомоги. Саме тому виділили декілька основний пунктів, які допоможуть зрозуміти, як діяти якщо ви підібрали на вулиці тварину.
Організуйте тварині безпеку. Якщо ви підібрали собаку або кішку, спробуйте знайти ошийник або клеймо з контактною інформацією власника. Якщо цього немає, спробуйте знайти власника, розмістивши оголошення соціальних мережах та на дошках оголошень. Бездомну тварину, насамперед, потрібно забрати з вулиці і надати їй першу допомогу – покупати, обробити від паразитів, розчесати – загалом, надати нормального вигляду.
Проконсультуйтеся з ветеринаром. Він зможе перевірити тварину на наявність мікрочіпу встановити, чи є у нього хвороби та провести вакцинацію. Часто чотирилапі, які певний час мешкали на вулиці, можуть бути інфіковані вірусами. Вони бувають різні, для людини вони, як правило, не становлять небезпеки, а от тваринам можуть завдати шкоди.
Якщо вдома ви уже маєте домашніх улюбленців - «гостя» потрібно ізолювати на деякий час для того, щоб упевнитись, що він не має вірусних захворювань, які можуть зашкодити іншим. Це може бути окрема кімната, балкон (але не на морозі) або будь-яке місце, де немає інших тварин.
Надайте чотирилапому належний догляд. Дотримуйтеся правильного харчування та розкладу годування. Забезпечте улюбленця достатньою кількістю води та облаштуйте місце для відпочинку. У правильній організації вам допоможе ветеринарний лікар. Загалом, важливо пам'ятати, що знайшовши тварину на вулиці та забравши її до себе, ви берете відповідальність за якість її життя.
Займіться пошуками нового дому для вихованця, якщо не маєте можливості залишити його у себе. Оголошення можна розмістити на сайті https://gladpet.org/. Не поспішайте віддавати тварину будь-кому. Серед усіх претендентів потрібно обрати найбільш відповідального. Не бійтеся ставити запитання про те, чи є в будинку інші тварини або діти, у яких може бути алергія, чим потенційний господар планує годувати кота (собаку), чи готовий він до того, що тварина може захворіти і йому знадобиться допомога ветеринара. Якщо у потенційному господарі вас все влаштовує, можна сміливо призначати зустріч і знайомити з майбутнім другом. Можна обговорити випробувальний термін, це дасть можливість повернути вихованця, у разі якщо виникнуть непередбачувані обставини.
Comments