top of page

Чому кіт мітить і як це припинити?

Оновлено: 25 бер.

За статистикою приблизно 10% домашніх котів періодично або постійно мітять вдома.


Що означає маркування сечею у котів?

Зазвичай коти, які демонструють таку поведінку, розпилюють сечу на вертикальні поверхні, а не на горизонтальні. Сеча, розпилена на поверхню, часто матиме сильніший і неприємніший запах, ніж коли коти ходять на лоток. Під час маркування коти зазвичай не повністю спустошують сечовий міхур, тому кількість сечі буде меншою.


Коти, які мітять, паралельно будуть використовувати лоток для повноцінного спорожнення сечового міхура. Коти, які мають проблеми із здоровʼям, можуть проявляти схожу поведінку, але зазвичай це будуть намагання до сечовипускання в різних місцях, на горизонтальних поверхнях. Як правило, таке відбувається у тварин, які мають захворювання нижніх відділів сечовивідних шляхів


Чому кіт мітить і як це припинити?

Чим зумовлена така поведінка?

  • Розбризкування сечі - це одна із форм спілкування. Кішки розпилюють сечу, щоб спілкуватися з іншими тваринами вдома чи навколо нього. Некастровані самки також можуть бризкати сечею під час тічки, щоб залучити котів-самців.


  • Як коти, так і кішки можуть мітити з різних причин, але ці причини зазвичай можна класифікувати як реакцію на зовнішній стрес або територіальну поведінку. Стресовими факторами навколишнього середовища можуть бути нові люди, такі як дитина в домі, нове цуценя чи інша тварина, яка дратує або засмучує вашу кішку, будівництво або ремонт, нудьга, брудний лоток, лоток, який не подобається вашій кішці, наприклад, критий або автоматичний, тощо. Тобто це може бути сигналом про необхідність допомоги. І ні в якому разі не бажання вам помститися.


  • Територіальні причини маркування можуть включати котів вдома та на вулиці, яких ваша кішка може бачити або чути. Таким чином вони повідомляють іншим котам, що вони вже зайняли цей простір.


Як припинити маркування сечею у котів?

Першочергово треба знайти причину такої поведінки. Тому що саме в ній буде ключ до вирішення.


Впевніться, чи немає патологічних причин для цієї поведінки. Чи не проявляються симптоми болю, поганого самопочуття чи якісь інші негаразди? За необхідності - проконсультуйтеся з вашим ветеринарним лікарем.



Кастрація


Якщо ваш некастрований кіт або кішка мітить, щоб залучити партнершу/партнера, то кастрація може допомогти утримати їх від такої поведінки.

Кастрація у котів знизить рівень тестостерону, що робить котів менш територіальними і може зменшити бажання кота мітити свою територію за допомогою сечі. До того ж сеча буде не такою специфічно «запашною».


Кіт мітить. У чому причина?

 Феромонні дифузори

Розпилювачі, такі як дифузор Фелівей , використовують феромони з запахових залоз кота, щоб допомогти їм почувати себе комфортнішими у своєму середовищі та менш схильним до розбризкування сечі. Кішка, яка вже відчуває запах феромонів у повітрі, буде менш схильна використовувати маркування як спосіб позначити територію.


 Мультимодальна модифікація середовища для котів

Це звучить як вигаданий термін, але концепція надзвичайно проста. Мета полягає в тому, щоб налаштувати середовище вашої кішки, з ціллю зменшити стрес, який може накопичуватися через кілька факторів. Коти люблять свій власний простір і їм подобається можливість вільно пересуватися, не стикаючись з іншими тваринами чи перешкодами. Їм подобається вільний доступ до таких речей, як лотки, лежаки, миски з їжею та водою, людей.


Щоб зменшити потребу кішки мітити, спробуйте збільшити кількість вертикальних поверхонь за допомогою полиць для котів, збільшити кількість ресурсів (миски для корму, миски з водою та лотки) і усунути будь-який хронічний біль або стрес . Якщо ваш кіт мітить навколо вікон або дверей, він може бути засмучений тим, що кіт або інша тварина гуляють близько до будинку. В такому випадку спробуйте запобігти візуалізації тварин на вулиці за допомогою штор, жалюзі чи інших предметів. Тепер ви знаєте, чому ваш кіт мітить і як це припинити! Чекаємо на ваші коментарі та лайки😊


Якщо самостійно вирішити ситуацію не вдається - зверніться до спеціалістів по поведінці котів.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Підписка на розсилку

bottom of page