Чи чули ви пораду: "Годуйте улюбленця стільки, скільки з'їсть"? Адже він такий гарний, коли товстенький! Неможливо втриматись і не почастувати ще шматочком!
Якщо дотримуватись цієї поради, вихованцю будуть гарантовані:
✔️ожиріння;
✔️розлади травлення;
✔️хвороби суглобів та хребта;
✔️захворювання печінки та підшлункової залози;
✔️цукровий діабет;
✔️коротший термін життя.
Звичайно, це настане трохи пізніше і дуже поступово. І можна вдати, що ця проблема з'явилася сама по собі… Але якщо вас не влаштовує такий варіант розвитку подій, варто звернути увагу на важливі факти.
Є своє дозування - у корму сухого, вологого, у ласощів, у натурального харчування, у води. Залежить воно від:
ваги вихованця;
віку;
кондиції (вгодованості);
активності та фізіологічного стану (вагітність, годування малюків);
виду корму.
У комерційних кормах все максимально спростили для власників – на упаковках завжди вказують дозу на вагу тварини.
Будь-який шматочок ласощів або смакота додає калорій в раціон. Навіть якщо здається, що шматочок цей маленький і не відіграє ролі. Грає. Тому додаючи їх протягом дня, перегляньте дозування основного прийому їжі.
Склад їжі дуже важливий. Собаки та кішки мають відмінні від людини поживні потреби. А прості вуглеводи – цукор, борошняне для них ще шкідливіші, ніж для людини.
Виміряти дозування корму "на око" або "на жменю" - часто загрожує вищевказаними проблемами. Тому єдиний надійний спосіб – це зважування корму. Або використання мірних стаканчиків, якщо немає вагів. Ось чому важливе дозування у раціоні домашніх улюбленців - це один з елементів забезпечення здоров'я вашого друга!
Вирішіть для себе, що важливіше – здоров'я улюбленця чи потурання його чи своїм слабкостям.
Comments