Основа раціону для еублеафара (він же леопардовий гекон) будуть складати цвіркуни та невеликі таргани.
1-2 рази на тиждень ящірки можуть отримувати білого м’якого мучника чи дрібного зофобаса (перед годуванням роздавіть голову пінцетом).
Не зловживайте зофобасом – еублеафари його люблять, але корм має неоптимальне співвідношення білків та жирів як і будь-яка личинка!
Дрібна сарана, волохата гусінь теж чудовий корм, але в продажу він буває рідко, а комахи з природи можуть подарувати ящірці цілий букет паразитів.
Деякі дорослі еублефари люблять фрукти. Можна давати банан, ягоди у невеликій кількості. Ще більше вони люблять дрозофіл, які заводяться на цих фруктах.
Інколи можна давати мишей-голишів, особливо самкам у період розмноження.
Ми рекомендуємо також кормушку з чистим кальцієм без вітамінів, поїлку зі свіжою водою.
Категорично заборонено додавати у раціон еублефарів м'ясо та опариші!
Як часто годувати геконів?
Малечу до 3 місяців щоденно, з одним "розвантажувальним" днем на тиждень, 2-8 цвіркунів невеликого розміру.
Від 3 до 6 місяців варто годувати 4-5 разів на тиждень, 2-8 цвіркунів більшого розміру.
Від 6 до 12 місяців - 3-4 рази на тиждень, 4-10 комах.
Після 1 року потрібно годувати 2 рази на тиждень. Варто орієнтуватись на апетит улюбленця, але доза дорослих цвіркунів не повинна перебільшувати 10 шт.
Правила утримання еублефарів
Для однієї тварини достатньо тераріуму 40/30/30 см. У еублефарів не розвинуті присоски на лапах, тому можна сміливо утримувати їх в акваріумах з відкритою кришкою, якщо стінки досить високі. Щоправда, у такому житлі повітря може застоюватися і краще додати нижню вентиляцію.
Оскільки це холоднокровні ящірки, то для перетравлення їжі їм необхідне тепло. Найчастіше використовується нижній обігрів (термокилимок або термошнур, придбаний у зоомагазині, можна використовувати сушарки для взуття, встановлені під тераріум, або закопані в грунт).
Температура у місці нагрівання має бути в межах 27-32°С (регулюємо товщиною ґрунту). Якщо кімнатна температура не опускається нижче 22°С, то на ніч обігрів можна відключати.
Подбайте про те, щоб у тварини було кілька укриттів по всьому тераріуму: у теплому і холодному кутку. Так еублефар сам знайде для себе більш комфортне місце.
У якості ґрунту можна використовувати велику гальку, розмір має бути таким, щоб тварина не могла проковтнути камінчик. Якщо годувати гекона у відсаднику (наприклад, невеликий тазик), то підійде коксова стружка. Також у зоомагазинах продається спеціальний кальцинований пісок. Звичайний пісок використовувати не варто - він викликає проблеми з травленням.
Під поїлку беремо будь-яку ємність. Еублефари легко п'ють чисту стоячу воду (на відміну від хамелеонів, яким необхідний фонтан).
Еублефари - сутінкові тварини, тому не потребують освітлення. Можна поставити їм звичайну дзеркальну лампу розжарювання 25-40W (продається у господарських магазинах) для імітації сонячного нагріву в одній точні тераріуму.
УФ показано тільки з лікувальною метою, при рахіті, що розвивається, а також для стимуляції розмноження. Добре підійде лампа ReptiGlo 5.0 (вона найменш яскрава з усіх). У разі рахіту опромінюємо 10-15 хвилин на день, для стимуляції розмноження регулюємо довжину світлового дня, поступово змінюючи її в більшу сторону (до 12 годин). Чим день активніший, тим активніше ящірки спаровуються.
Якщо ж ви маєте питання по утриманню геконів, будемо раді вам допомогти під час консультації:
コメント