Чи виросте перо у папуги? Перо буде рости, якщо пір'яні фолікули не пошкоджені. Відповідно, якщо почати лікування, то після усунення причин самоощипування, папуга знову покриється пір'ям.
Однак, якщо лікування почати пізно, фолікули атрофуються і пташка може залишиться "голою". Також не завжди результативним є лікування у випадку, коли папуга має вірусне захворювання, що впливає безпосередньо на розвиток пера, наприклад, цирковірус.
Яке лікування від самоощипування?
Лікування завжди включає в себе чотири частини:
Усунення болю.
Для цього застосовуються різні протизапальні та знеболювальні препарати. Спеціальних знеболювальних препаратів для птахів не існує, тому застосовуються ветеринарні препарати загальні для домашніх тварин. Препарати дають у дзьоб, або додають у їжу для птаха, або вводять внутрішньом'язово.
Усунення специфічної проблеми, що викликала біль.
Після того, як готові результати аналізів, застосовуються антибіотики, та/або протигрибкові препарати, та/або протипаразитарні препарати. Інколи потрібні хірургічні втручання (абсцеси, незнесене яйце тощо).
Загальнозміцнювальна терапія.
Відновлюємо мінеральний баланс або лікуємо хронічний гіповітаміноз. У такому разі коригується раціон папуги, призначаються спеціальні препарати, даються препарати, що поліпшують метаболізм.
Відновлення нормальної фізичної та ментальної активності птаха. Необхідно, щоб птах багато рухався і багато грався (сам).
Comments