Четверта свобода тварин. Свобода від болю, травм та хвороб - профілактика та швидка діагностика та лікування.
По суті - основна тема нашого каналу і мета спілкування із вами. Допомогти максимально ефективно і якісно реалізовувати цю свободу собак та котів.
❗️Ваша роль в цьому – величезна❗️
Собаки та кішки не кажуть, що їм дискомфортно чи десь болить. Ознаки захворювання, що починається, можуть бути неявними. І вони повністю залежать в цьому від вас.
Профілактичні огляди у нас не дуже популярні і дуже великий % власників звертається до клініки вже тоді, коли “горить”. Звичайно, на цих стадіях часто допомога вже не дає бажаного ефекту.
У зоні особливого ризику коти. За рахунок і так малорухливого способу життя, вибірковості апетиту – зниження активності, погіршення апетиту, зміни поведінки буває складно помітити і зрозуміти, що щось негаразд. 70% захворювань у котів залишаються непоміченими власниками на ранніх стадіях! Це - справді величезна цифра.
Наразі доступні методи ранньої діагностики поширених захворювань (вимір артеріального тиску, аналізи сечі, крові, узд). І якщо починати профогляди та профобстеження у віці близько 6 років – є можливості впливати на розвиток багатьох хронічних захворювань.
Абсолютно будь-які відхилення у стані та поведінці улюбленця, мають привернути вашу увагу. Спостерігайте за розвитком подій і не зволікайте із тим, щоб звернутися по допомогу! Краще впевнитися, що все гаразд, ніж запустити процеси до стадії, коли вони стають малоконтрольованими.
Які ознаки повинні звернути увагу та стати причиною звернення до лікаря:
👉 періодичне блювання та діарея - не норма;
👉 зниження активності та апетиту;
👉 зниження ваги / надмірна вага;
👉 підвищена стомлюваність (раніше бігала 2 години, а зараз стала година, часто сідає);
👉 неприємний запах з роту;
👉 кульгавість;
👉 трусить вухами;
👉 з’явився свербіж, у випадку котів - занадто сильно вилизується;
👉 сльозяться очі;
👉 часте дихання, у котів - дихання відкритим ротом (як собачка);
👉 довго сидить на горщику (не може помочитися або покакати);
👉 будь-які пухлини, ущільнення - при їх появі не можна використовувати тактику спостереження. Поки спостерігаємо - може бути пізно допомагати;
👉 для породистих тварин важливо ознайомитися із характерними породними схильностями до захворювань – першочергово мова про британців, сфінксів, мейн-кунів, доберманів, такс, йорків, про породи з укороченими мордами (мопси, бульдоги) та всі карликові породи.
Звісно ж, величезну роль у підтримці здоров’я грають регулярні та своєчасні профілактичні обробки від зовнішніх та внутрішніх паразитів та вакцинації. Якщо не нехтувати їми - життя тварин і людей 100% має набагато більше шансів бути довгим та здоровим. Про що ми і говоримо в цьому каналі :) .
Comments