top of page

Хто і як визначає смак їжі собак та котів?

Насправді, як можна визначити, чи смачна їжа для наших улюбленців? Як найбільш обʼєктивно це оцінити? Цікаве питання ) 


Для оцінки смакових якостей кормів проводяться спеціальні тестування, до яких залучені вчені та, звісно, тварини. 


Використовуються специфічні техніки, які дозволяють досліджувати приємні або неприємні відчуття при прийомі їжі у тварин. У цих дослідженнях доводиться враховувати багато чинників – висока чи низька калорійність раціону, голод, умови довкілля. Необхідно дотримуватись статистичної достовірності. 


Фактори що важливі для котів:


Хто і як визначає смак їжі собак та котів? ЇЖа для котів. Чи смачна вона?

 Існує два основних методи дослідження: 

  1. Метод однієї миски - дозволяє визначити, чи досить смачний корм для того, щоб тварина з'їдала кількість, потрібну для підтримки ваги тіла в нейтральних умовах. 

  2. Метод двох мисок - дозволяє оцінити різницю між двома видами корму, які пропонуються тварині одночасно.

Соместезія — це сприйняття відчуттів тіла, що надходять від сенсорних сигналів дотику, тиску,тепла, холоду та болю.


Хто і як визначає смак їжі собак та котів?Хто і як визначає смак їжі собак та котів?

Під час спостереження науковці відповідають на наступні питання: 


1)Чи демонструє поведінка тварини інтерес під час їжі? 

2)Чи може тварина їсти, не відволікаючись? 

3)Чи концентрується тварина на їжі під час їжі? 

4)Чи робить тварина повторні візити до миски? 

5)Чи вимоглива тварина (особливо кішка) після прийому їжі? 


Фактори що важливі для собак

Хто і як визначає смак їжі собак та котів? Їжа для собак. Чи смачна вона?

Чинники, що впливають на смакові властивості корму:

📌 Запах — дуже важливий для собак і котів.

 📌 Смак.  Дослідження виявили, що собаки та кішки здатні визначати та проявляти реакцію на деякі амінокислоти, нуклеотиди та жирні кислоти. Нуклеотиди накопичуються в тканинах, що розкладаються, і є привабливими для собак, що пояснює їхню любов до поїдання падали, на відміну від кішок. Собаки також позитивно реагують на прості цукри. Кішки ж віддають перевагу продуктам, що містять фосфорну або лимонну кислоту.

 📌 Текстура.  Ані собаки, ані кішки не люблять липку їжу. Розмір та форма гранул сухого корму може відігравати важливу роль для багатьох тварин.

 📌 Вид. Не виявлено залежності між кольором корму та уподобаннями собак та кішок. Швидше, різнокольорові корми – це маніпуляція зі сприйняттям власників тварин.

 📌 Вміст води.  У більшості випадків собаки та кішки воліють вологі корми напіввологим, а напіввологі сухим. Додавання води до сухого корму підвищує привабливість раціону деяких тварин. Причому багато собак і кішок є прихильниками якоїсь однієї звичної форми корму.

📌 Вміст поживних речовин та добір інгредієнтів. Підвищення рівня білка зазвичай підвищує привабливість корму для собак та котів. При цьому кішки люблять, щоб до їх раціону було додано деяку кількість печінки, вони воліють її м'язове м'ясо, а м'язове, у свою чергу, віддають перевагу легеневим тканинам. Собаки воліють яловичину, свинину, конину та ягняти курки та печінки. Обидва види люблять рибу як джерело білка. Переваги деяких тварин включають молочну сироватку, сир, яйця.

 Незважаючи на те, що і собаки, і кішки віддають перевагу кормам з високим вмістом м'ясних інгредієнтів, вони цілком можуть вживати і корми на основі зернових. На смакову привабливість впливає вигляд та якість зерна, специфіка виробництва.

 Високий рівень жирів, як тваринного, так і рослинного походження, підвищує енергетичну цінність корму та смакову привабливість.

📌 Підсилювачі смаку. Більшість гранул сухих кормів зверху покрито речовинами, що підсилюють смак, такими як гідролізати тваринних тканин. Гідролізати – це тваринні тканини, оброблені протеолітичними ферментами (ферментами, що розщеплюють білок). Інші підсилювачі смаку - це сіль, зовнішньо нанесені або включені до складу жири, амінокислоти (L-лізин, L-цистеїн), глутамат, цукор, соєвий соус, кров, молочна сироватка, сирний порошок, часниковий порошок та ін. Тепер ви знаєте хто і як визначає смак їжі собак та котів та які основні чинники впливу на смак їжи ваших улюбленців! Якщо тема цікава, ставте лайки, коментуйте та діліться дописом!

4 перегляди0 коментарів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Підписка на розсилку

bottom of page