Піометра - це гнійне запалення матки, яке є небезпечним для життя станом і вимагає негайної медичної допомоги.
Як виникає піометра?🧐
Частіше хворіють некастровані кішки і суки у віці старше 6 років.
Зазвичай піометра у собак і котів розвивається через кілька тижнів після тічки. Пусковий фактор - гормональні зміни, які створюють сприятливі умови для розмноження бактерій.
По мірі розвитку інфекції матка наповнюється гноєм. Якщо вчасно не лікувати, гній може викликати зараження крові, перитоніт, ниркову недостатність або навіть смерть.
❗️Піометра може бути «відкритою» або «закритою». При відкритій піометрі вхід в матку залишається відкритим, і ви можете побачити гній або кров, що витікає з вульви вашої собаки або кішки.
При закритій піометрі матка закрита, і ви не можете побачити виділень. Цей стан більш небезпечний, оскільки більше шансів пропустити початок хвороби. При такому варіанті є ризик того, що матка може лопнути. І цим визвати ще більше ускладнень.
Важлива річ❗️ Піометру дуже легко провокують препарати на основі прогестерону. І різноманітні препарати, які продаються для переривання тічки - всілякі Антимяу, Антисекси і тп. Використання цих препаратів підвищує можливість розвитку піометри в десятки разів.
Ознаки піометри👇
🔸Підвищений потяг до води;
🔹Нудота або блювання;
🔸Виділення з вульви (гній);
🔹Роздутий животик;
🔸Часте дихання ;
🔹Втома;
🔸Зміни апетиту;
🔹Почастішання сечовипускання;
🔸Незвичайна слабкість.
Ці ознаки також можуть бути ознакою інших захворювань. Тож слідкуйте за своїми вихованицями і звертайтеся за ветеринарною допомогою, як тільки помітите будь-які зміни в поведінці .
Як діагностується піометра?🔬
Ветеринар почне діагностику стану з запитань про цикл тічки. Вам потрібно буде повідомити лікаря про зміну поведінки вашої собаки та про те, чи частіше вона вилизує вульву.
Після клінічного огляду скоріш за все буде призначено ультразвукове дослідження та/або рентгенографія, клінічний та біохімічний аналізи крові.
Лікування піометри💊
Переважним лікуванням піометри є хірургічне втручання. Ветеринарний хірург зазвичай виконує оваріогістеректомію (кастрацію), щоб видалити інфіковану матку та яєчники. Ця операція є більш складною, ніж звичайна стерилізація.
Після операції, як правило, необхідна інтенсивна терапія - внутрішньовенне введення рідин (крапельниці), антибіотикотерапія, підтримуюча терапія та лікування ускладнень (ниркова недостатність, сепсис та інші).
Рання діагностика знижує ризик ускладнень❗️
Тож ніколи не зволікайте, якщо у вас з’явилася хоч найменша підозра на це небезпечне для життя захворювання.
Як завжди - задавайте питання! Що ще розповісти про цей стан?
Comentarios