Самоощипування папуг. У всього завжди є причини. І головна з них - біль. Від того що болить, залежить локація ощипування.
Взяв папуга та ощипав, скажімо, грудку. Боліти в грудному відділі може: грудний м'яз (найбільший м'яз у птаха, може доходити до 40% від загальної маси), суглоби ребер, м'язи хребта (через перенапруження або через защемлення нервових стовбурів).
Що ж її спричиняє?
Гіподинамія (малорухливість). Політ життєво необхідний для всіх птахів. За недостатньої рухливості папуга божеволіє. А ще, у птаха не працює нормально жодна з систем внутрішніх органів і м'язи не можуть розслабитися.
Бактеріальні (стафілококоз або ешерихіоз) і грибкові інфекції (спондиліт і спондилоартроз);
Проблеми всередині грудної клітки. У грудній клітці у папуги знаходяться:
серце, легені, стравохід, частина печінки. Відповідно, пневмонія, перикардит, кардіомегалія і гепатомегалія призводять до болю і обскубування пір'я.
Здавлювання органів грудної клітки (збільшення печінки, залозистого шлунку, здуття кишківника, порушення нормального газообміну в черевних повітряних мішках, збільшення яйцеводу та яєчників).
Проблем із яйцекладкою (величезне незнесене яйце здавлює всі внутрішні органи і зміщує їх).
Усі ці причини, що спричиняють біль, розвиваються дуже повільно, місяцями і роками. Навіть яйце, що застрягло, може не відразу призвести до помітних проблем.
Що робити, якщо папуга обскубався?
Якщо папуга обскубався, або почав обскубуватися, треба відразу ж звернутися до лікаря!
Ветеринарний лікар призначає проведення повного первинного обстеження:
обов'язково робиться рентген, здаються аналізи на деякі інфекційні захворювання, бак посіви. Це базовий набір, який допомагає ветеринарному лікарю визначити подальші діагностичні заходи.
Важливо починати якомога швидше, так ви покращуєте прогноз одужання.
Comments