Морські свинки - неймовірно товариські пухнасті домашні вихованці. Вони можуть жити до 9 років, у середньому 6-8 років. Доглядати за морськими свинками не складно, але потрібно суворо дотримуватися деяких правил, щоб зберегти їх здоров'я.
Утримувати морських свинок не рекомендується в акваріумних ємностях або маленьких пластикових клітках через погану циркуляцію повітря, а також через те, що пластик ізолює свинку від запаху і звуків.
Головне правило: клітка повинна бути настільки великою, наскільки це можливо, але не менше 60 х 60 см для однієї свинки. Дно клітини має бути гладким, щоб вонаа не поранила лапи.
Особливу увагу потрібно приділити підстилці. Як наповнювач для морських свинок можна використовувати паперові рушники, тирсу, деревні наповнювачі або сіно. Вибір наповнювача залежить від переваг власника та розмірів клітки. У зоомагазині можна придбати тирсу як звичайну, так і в гранулах. Найдовше утримують запах гранульовані, їх можна змішувати із простими, щоб на лапках домашнього улюбленця не утворювалися натоптиші. Щоб не знадобилося лікування морських свинок, підстилка має бути м'якою, без дрібних частинок та пилу, які можуть потрапити в носик звірка.
Обов'язково повісьте на стінку клітини свинки спеціальну напувалку, щоб у тварини завжди була свіжа вода. Можна поставити важку керамічну тару, яку свинка не зможе випадково перевернути.
Догляд за морською свинкою передбачає регулярне прибирання у клітці. Це має важливе значення для здоров'я улюбленця та її власника. Справа в тому, що накопичення аміаку може впливати на респіраторну систему вихованця.
Не розташовуйте клітку морської свинки на протязі, відкритих сонячних променях або поблизу опалювальних приладів. Маленькі пухнасті гризуни дуже бояться перегріву. Усього кілька хвилин під прямим сонячним промінням можуть нашкодити настільки, що знадобиться термінове лікування морської свинки у ветеринара. Такі ж шкідливі для цього звіра протяги та низькі температури.
Морській свинці потрібно часто рухатися. Саме тому рекомендуються щоденні прогулянки по дому або у дворі. Але площу прогулянок потрібно захистити, щоб вихованець був завжди на очах. Проживання морських свинок наодинці не рекомендується. Якщо ж вихованець у вас поки що один, намагайтеся по кілька разів на день брати свинку на руки, розмовляти з нею. Втім, навряд чи хтось відмовить собі в такому задоволенні, бо морські свинки дуже кумедні і люблять поговорити своєю, цікавою мовою.
Щоденні вправи допоможуть вашій морській свинці підтримувати хороше самопочуття. Ви можете зробити лабіринти із труб або перегородок і розкласти невеликі шматочки ласощів. Якщо розмір клітки дозволяє, можна зробити другий поверх з помостом.
Не рекомендується використовувати колеса або пластикові кулі для свинок, вони можуть травмувати їх хребти або лапи.
Корм для морських свинок
Правильне утримання морських свинок — це, звичайно, ще й збалансоване годування.
Чи можна морським свинкам давати їжу зі столу? Якою б смачною не здавалася ваша їжа, ніколи не діліться нею зі своїм вихованцем. Дуже часто морські свинки потрапляють на лікування саме після таких гостинців. За своєю природою ці звірята є суворими вегетаріанцями. Їм необхідна їжа, багата на клітковину. Причому їдять морські свинки часто маленькими порціями.
Основу раціону морської свинки повинні складати сіно та зелений корм. Влітку зелений корм повинен переважати. Дуже люблять ці гризуни листя і квітки кульбаб, деревій, люцерну, тимофіївку, конюшину. Збирати трави потрібно лише в екологічно чистих місцях. Але слід врахувати, що весною зелений корм ще занадто бідний необхідною морським свинкам клітковиною і багатий білком, тому давати домашньому улюбленцю такий корм слід в обмежених кількостях.
Сіно для морських свинок не повинно бути вологим, запрілим або мати неприємний запах. Свіже висушене сіно також може завдати шкоди звірятку - і тоді знадобиться лікування морської свинки у ветеринара. У їжу гризуну варто давати сіно, якому щонайменше 1,5 місяців.
Організм морських свинок не здатний синтезувати вітамін С, тому необхідно, щоб раціон звірка щодня включав не менше 16 мг вітаміну С. Дефіцит можна заповнити, регулярно пригощаючи вихованця салатом ромен, петрушкою. Багата на вітаміни, необхідні морських свинок, морква. Іноді можна почастувати улюбленця невеликим шматочком яблучка.
Не годуйте свинок продуктами, що в'януть або зіпсовані. Уникайте ласощів з горіхами, насінням, сухофруктами. Не годуйте морських свинок молочними та м'ясними продуктами (морські свинки є травоїдними). Не годуйте кормами для кроликів, ці корми не збагачені вітаміном С.
Особливу увагу слід звертати на воду для вихованця. Ємність для води необхідно щодня добре промивати та замінювати воду на свіжу.
Чи можна морським свинкам давати капусту? Уникайте або обмежуйте вживання хрестоцвітих свинками: це капуста, китайська капуста, броколі — вони можуть викликати газоутворення та здуття у вашого вихованця.
Захворювання та лікування морських свинок
Так як хвороби протікають у морських свинок стрімко, варто знати, на які симптоми потрібно звернути увагу і відразу вирушати на лікування морської свинки в ветеринарну клініку. Вас повинні насторожити такі симптоми:
у свинки зник апетит;
відмова від пиття;
тварина млява;
у звірка почався пронос;
морська свинка мовчить;
ускладнене дихання;
з'явився нежить, чхання чи кашель;
шерсть злиплася, скуйовджена або потьмяніла;
випадіння волосся, розчісування;
очі почервоніли/помутніли або вкриті кірочкою;
вигинання спини;
кров у сечі;
морська свинка перестала рухатися;
втрата рівноваги;
незвична поведінка також може спричинити тривогу. Коли морська свинка хвора, стан може погіршуватись дуже швидко.
Захворювань у морських свинок багато: від дефіциту вітаміну С до тяжкої пневмонії. Самостійне лікування морської свинки так само небезпечно, як і його відсутність.
Оглядайте свого улюбленця регулярно. Проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем щодо правил утримання та годування тварини.
При виявленні будь-якого підозрілого симптому чи незвичайної поведінки звірка, потрібно негайно звернутися до ветеринарного лікаря та розпочати лікування морської свинки. Ці тварини дуже важко переносять хвороби та швидко гинуть. Тому чим раніше почнеться лікування, тим більше шансів на успішне одужання.
Comments