Сфінкси завжди викликають неоднозначну реакцію. Комусь дуже важко сприймати котиків без шерсті, а комусь це навпаки здається цікавою особливістю.
Кішка сфінкс вперше з’явилася в Онтаріо, Канада, в 1966 році, коли чорно-біла домашня короткошерста кішка народила послід кошенят, серед яких був безшерстий самець. Його звали Прюн, і коли він виріс, його знову злучили з матір’ю, в результаті чого з’явився виводок безшерстих кошенят, деякі з яких були експортовані до Європи й отримали назву породи.
Темперамент
Сфінкси зазвичай не проявляють агресію, вони добродушні та спокійні. Через відсутність шерсті мають звичку постійно шукати найтепліше місце у будинку.
Зовнішність
Незважаючи на зовнішній вигляд, сфінкс не зовсім голий кіт. Їх тіло вкрите м'яким пушком, який майже не помітний як на око, так і на дотик. Текстура шкіри схожа на теплий персик або замшеву тканину. Самці, як правило, на 25% більші за самок і бувають усіх кольорів і візерунків.
Догляд
Сфінкси — кімнатні коти, оскільки вони можуть легко обгоріти на сонці, і вони мають слабкий захист, якщо вони зустрінуть запеклого сусідського кота.
У зимову пору представники породи мерзнуть, тому потрібно подбати про температурний режим та укриття, де улюбленець може сховатися та зігрітись.
Оскільки у сфінксів немає шерсті, шерсть не може вбирати жири для тіла, але їх можна видалити шляхом купання, що, здається, подобається більшості сфінксів.
Незважаючи на твердження деяких людей, сфінкс не є гіпоалергенним котом. Якщо у вас алергія на білки в котячій слині, у вас буде алергія і на сфінкса. Деякі люди з алергією на кішок переносять породу сфінкс краще, ніж коти зі звичайною шерстю.
Які захворювання характерні для сфінксів?
Проблеми зі шкірою - надлишкова продукція жиру, шкірний мастоцитоз, підвищена продукція вушних виділень, інфекції шкіри та вух. Шкіра сфінксів потребує додаткового догляду, використання спеціальних котячих шампунів, захисту від сонця.
Захворювання пародонту
Коти-сфінкси також потребують регулярного професійного догляду за зубами, оскільки вони дуже схильні до проблем. Генетично формування зубів пов’язане із шкірою. У зв’язку з тим, що відсутність шерсті - це генетично закріплена вада, сфінкси дуже часто мають не повний комплект зубів і захворювання зубної системи з раннього віку.
Звертайте увагу на неприємний запах з рота, зміну кольору зубів або зубний камінь, труднощі з їжею, слинотечу, набряклі чи кровоточиві ясна.
3. Гіпертрофічна кардіоміопатія
Гіпертрофічна кардіоміопатія (ГКМП) — поширена серед представників породи хвороба серця, при якій серцевий м’яз стає аномально великим, що знижує здатність серця перекачувати кров. Крім того підвищується схильність до утворення тромбів. Всі представники породи мають регулярно перевірятись на наявність цього захворювання - планово та перед проведенням наркозу. До розведення мають допускатись коти і кішки, які вільні від цього захворювання.
Ознаки ГКМП і проблем із серцем котів-сфінксів:
утруднене дихання, дихання відкритим ртом
накопичення рідини в легенях
тромбоемболія
параліч задніх ніг
4. Спадкова міопатія - загальна м’язова слабкість, спричинена дефектом у тому, як нерви передають сигнали до м’язів. Кішки з ГКМП не можуть ходити та виконувати фізичні вправи через м’язову слабкість.
Симптоми спадкової міопатії у кішок:
хитання головою
неможливість підняти голову
м'язове тремтіння
легко втомлюється
колапс, слабкість
Тож сфінкси - як дуже нестандартні котики, в деяких моментах потребують більшого піклування і уваги до себе.
Bình luận