Порода котів - Британець — терплячий, тендітний кіт, який утворює міцні зв’язки з людьми різного віку та толерантний до інших домашніх тварин.
Загальноприйнятою датою походження британської короткошерстої кішки, якою ми її знаємо сьогодні, є 1870 рік.
Зовнішність
Важливою рисою британських котів є вираз обличчя, яке повинно бути милим і щирим і підкреслюватися великими круглими очима. Шерстяний покрив є також відмінною особливістю породи, вона густа та м’яка. Щоб досягти повної фізичної зрілості - британцям потрібно не менше 5 років.
Британський блакитний є «флагманом» породи. окраси та візерунки можна класифікувати наступним чином:
British Self – всі ці різновиди одноколірні, наприклад білі, чорні, блакитні, бузкові, шоколадні, червоні, кремові, коричневі та коричневі
Британський колорпойнт і колорпойнт і білий – ці різновиди мають малюнок шерсті та блакитний колір очей сіамців.
British Tipped – у цих різновидів шерсть забарвлена на кінчиках, а очі зазвичай зелені.
Британський черепаховий, черепаховий і білий і двоколірний – ці сорти мають змішані кольори з білим або без білого і охоплюють як розбавлений, так і домінуючий колірний спектр.
Британський таббі – ці різновиди мають візерунки таббі різних кольорів (включаючи сріблястий) і їх можна знайти в чотирьох візерунках таббі: класичний, плямистий, скумбровий і тікований.
Темперамент
Британський темперамент такий же, як і зовнішність – сильний, стабільний. Не балакуча порода, британці формують міцні зв’язки зі своїм «народом» і є терплячими та толерантними компаньйонами.
Британські коті здебільшого мають схильність до ліні, тому потрібно подбати про стимулювання активності, щоб улюбленець не набирав зайву вагу.
Догляд
Британці не вибагливі у своєму у догляді. Але потрібно звертати увагу на стан шерсті, адже таке густе хутро потребує вичісування, особливо у період линьки.
Ймовірні генетичні захворювання
Британська короткошерста кішка вважається довгожителем, її тривалість життя становить від 14 до 20 років.
👉PKD (полікістозна хвороба нирок) , яка колись була
проблемою породи, тепер знаходиться під контролем завдяки загальному використанню доступних тестів ДНК відповідальними заводчиками.
👉Гіпертрофічна кардіоміопатія (HCM) може бути проблемою для породи. Ще немає тестів ДНК на HCM у британської породи. Однак відповідальні заводчики вживатимуть заходів для того, щоб будь-які постраждалі тварини не використовувалися в поточних програмах розведення.
Comments