Перший огляд птаха у лікаря - які дослідження важливі? Єдиного протоколу не існує, і ваш лікар може порекомендувати вам різні дослідження, які необхідні для оцінки стану. Частина з них можуть проводиться під газовою анестезією короткої дії, і більшість птахів добре переносять цю процедуру (також це дає змогу знизити стрес улюбленця).
Давайте розглянемо основні нюанси:
👉 Загальний огляд
З нього починається кожен візит.
📋 Контролюємо вагу птаха, його загальний зовнішній вигляд і рухливість.
📋 Переходимо до пальпації різних частин тіла, перевіри стану слизових оболонок, рефлексів, аускультації (вислуховування за допомогою стетофонендоскопу).
📋 Будь-які відхилення або зміни вимагають проведення спеціалізованого дослідження.
👉 Рентген
За допомогою рентгену лікар може виявити аномалії внутрішніх органів, пухлини, гранульоми, знайти скупчення рідини, перевірити кістки та суглоби.
Для птахів таке дослідження є дуже інформативним через те, що система повітроносних мішків дає змогу своїм повітрям добре контрастувати більшість внутрішніх органів.
👉 Тести на інфекції
Найчастіші тести:
хламідіоз птахів, він передається іншим домашнім тваринам і людям.
цирковірус - хворобу, що впливає не тільки не дзьоб та перо, але й на загальний імунний статус.
Але інфекцій та аналізів, які бажано здати, набагато більше і доцільність тих чи інших краще обговорити з лікарем.
👉 Аналіз посліду птахів
Це дослідження дає змогу виявити порушення роботи травного тракту, запалення, ураження грибковими інфекціями, порушення бактеріальної рівноваги мікрофлори кишечника, паразитів.
👉 Бактеріологічне дослідження
У зразках, узятих із клоаки або хоан птаха, можна виявити патогенні бактерії та гриби.
Залежно від результатів аналізу можуть знадобитися додаткові дослідження (бакпосів на чутливість, щоб визначити вид збудників і призначити ефективне лікування). До речі, за останніми дослідженнями, мазок взятий з ротової порожнини, дуже добре корелює з мікрофлорою трахеї та легень з повітроносними мішками.
👉 Аналіз крові
Роблять не всім птахам. Може включати в себе як загальний аналіз крові з підрахунком еритроцитів і лейкоцитів, так і біохімічний аналіз, у якому оцінюють стан системи органів птаха.
Не обов'язково проводити всі ці дослідження на кожному візиті, а ось те, що візити повинні бути обов'язковими - це правило без винятків.
Comments