Першочергово, звісно, мова йде про відкриті вікна. В результаті чого розвивається «синдром льотчика», як між собою називають його ветеринарні лікарі. Просто говорячи, коти випадають з вікон і отримують різного ступеню травми.
Частою оманою власникам видається протимоскітна сітка і вони вважають, що вона може захистити улюбленця від падіння. Це небезпечна ілюзія. Сітки легко випадають разом із котом. Рішення, яке працює - це спеціальні укріплені сітки-антикішки, які розробляють і встановлюють спеціалісти.
Що робити, якщо кіт випав з вікна?
Основна задача - терміново доставити тварину в клініку❗️
Під час транспортування треба дотримуватись певних правил:
👉 покладіть тваринку на пласку, тверду поверхню, мінімізуйте рухи голови, шиї та хребта
👉 якщо є кровотеча - притисніть до рани чистий тампон і утримуйте його рукою, створюючи достатній тиск або накладіть тугу пов'язку на рану
👉 тварин із втратою свідомості транспортуйте в позиції з піднятою на 20 градусів головою і шиєю
Якщо після падіння з висоти кіт не має видимих пошкоджень, його все одно необхідно обстежити в клініці. Наслідки травми можуть проявитися пізніше. Тому перші години і дні улюбленець має знаходитись під пильним наглядом. Є ще одна підступна і надзвичайно небезпечна ситуація - це пластикові вікна, які відкриті на вертикальне провітрювання.
Якщо кіт провалюється в щілину вікна - він попадає в пастку. У нього немає точки опори. І чим більше кіт бореться, тим сильніше він застрягає і погіршує травматичні наслідки. Тривалий тиск може призвести до тиску на черевну аорту, пошкодження спинного мозку. Без швидкого порятунку, кішка в такій ситуації майже приречена.
Витративши всі сили на спроби вибратися з цього полону, кішка вже не може ні чинити опір, ні подати голос про допомогу. Вікном перетискаються кровоносні судини, порушується постачання тканин та органів. Вона відчуває гострий і сильний біль, як наслідок спазмуються судини та м'язи, частішає дихання та серцебиття. Внутрішні органи та тканини страждають від нестачі кровотоку, до них не надходять необхідні речовини та кисень. Це призводить до великої органної недостатності, цей процес характеризується нестримним розвитком ушкоджень органів та тканин до такого рівня, що вони не здатні забезпечувати життєздатність організму.
Через порушення кровообігу клітини організму відмирають, утворюючи продукти розпаду. Після звільнення кішки з кайданів склопакета, нормалізується кровообіг і продукти тканинного та клітинного розпаду зі струмом крові розносяться по організму. Все це призводить до невиправних наслідків. Іде пряма дія на системи органів. Насамперед страждають дихальна та серцева. При цьому не забезпечується повноцінний газовий склад крові, порушуються ритмічність та частота скорочень серця. Страждає і система виділення, міоглобін (продукт тканинного розпаду) закупорює ниркові канальці і це призводить до розвитку ниркової недостатності. У кота наступає травматичний шок.
Найважливіше і найголовніше в цій ситуації - це те, скільки часу кішка знаходилася в такому положенні. Необхідно звільнити кішку, але, не роблячи це дуже швидко, хоча час відіграє дуже важливу роль. Не варто забувати, що органи та тканини, в які не надходила кров, повинні поступово розправитися та насититися кров'ю. Різке звільнення, може негативно вплинути на стан тварини, починаючи з погіршення загального самопочуття, до розривів судин і органів.
Найкраща профілактика - це не допускати таких ситуацій. Коти дуже люблять вікна, тож недопускати його тут, ви фізично не зможете. Використовуйте спеціальні замки для вікон, бокові захисні сітки та спеціальні армовані сітки - антикішка.
Очень важный ликбез, спасибо!