Історія виникнення
Коти породи Корніш-рекс з’явились у ХХ столітті у результаті природної мутації. Вперше звернули увагу на кошенят такої породи у Великій Британії, але до цього вони народжувались у Чехії та Німеччині, але вони залишались непомітними, вважаючи, що дитинчата мають відхилення.
У 1967 році породу офіційно стандартизували, з тих пір в світі з'явилися три основних види рексів - корніш, герман і девон. Всі три види належать до найбільш рідкісних, елітарних і дорогих кішок світу.
Зовнішність
Представники породи корніш рекс мають дещо інопланетні риси зовнішності - звужена морда, хвилясті вуса та брови, тонкі лапи, величезні вуха.
Шерсть корніш-рекса є головною особливістю, яка відрізняє його від усіх інших порід. Вона коротка та шовковиста за текстурою, хвиляста. Шерсть зазвичай виглядає найкраще в повній зрілості, тобто приблизно у віці трьох років.
Корніш-рексів розводять у всіх забарвленнях і комбінаціях від пойнтових до одноколірних, включаючи нещодавно представлені циннамон, палевий і карамель.
Темперамент
Корніш-рекси люблять грати і, здається, зберігають енергію та ентузіазм кошенят протягом усього життя. Корніш-рекси особливо люблять грати в апорт і, як відомо, навіть самі підкидають м’яч, якщо ніхто інший цього не робить.
Хоча корніш-рекси мають безмежну енергію, вони, як правило, мають люблячий темперамент. Цим котам подобається увага з боку людей і вони, ймовірно, будуть задоволені теплим місцем на ваших колінах. Корніш-рекси добре ладнають з дітьми та іншими домашніми тваринами, а їх грайливість і доброзичливість роблять їх ідеальним домашнім улюбленцем для сімей.
Догляд
Шкіра корнішів може бути схильною до накопичення жиру. Таким чином, вони можуть потребувати більш регулярного купання, ніж інші породи котів. Їх коротка шерсть дуже швидко висихає після намокання. Жир також може накопичуватися під нігтьовим ложем, а виділення можуть накопичуватися всередині вух. Котам корніш-рекс корисно регулярно стригти кігті та чистити вуха, щоб позбутися жиру, що накопичується з часом.
Коротка шерсть корніш-рекса також робить цих котів більш схильними до температурних умов, ніж інші породи. Корніш-рекс повинен бути кімнатним котом, особливо в холодному кліматі. Оскільки шерсть у них коротка, тривале перебування на вулиці в холодну погоду може спричинити серйозні проблеми, наприклад переохолодження. Якщо ви виводите корніш-рекса на вулицю, обов’язково стежте за погодою. Корніш-рексам зі світлою шерстю може знадобитися сонцезахисний крем, щоб запобігти опіку їхніх світлих вух.
Корніш-рекси, як правило, невеликі за розміром, мають великий апетит. Однак, оскільки ці коти мають такий високий рівень енергії, вони, як правило, не мають надмірної ваги. Важливо переконатися, що ваш корніш-рекс отримує достатньо фізичних вправ, щоб тримати свою вагу під контролем.
Схильність до захворювань
Кішки корніш-рекс не схильні до багатьох захворювань.
Одним із спадкових захворювань, до яких корніш-рекси схильні, є полікістоз нирок — це генетичний розлад, який спричиняє розвиток наповнених рідиною кишень, які називаються кістами, у нирках. Коти, як правило, народжуються з цими кістами, які з часом ростуть і з часом можуть спричинити проблеми з нирками.
Повного лікування цього стану не існує. Однак існує багато способів пом’якшити пошкодження нирок, викликане кістами. Корніш-рексам з ускладненнями з боку нирок можуть бути корисні призначена дієта, рідинна терапія та ліки для зменшення нудоти.
Іншим генетичним захворюванням, яке може успадкувати корніш-рекси, є прогресуюча атрофія сітківки. Сітківка, задня частина ока, необхідна для зору, поступово дегенерує. Як правило, перші ознаки з’являються у котів у віці 1,5-2 років. Вони включають такі симптоми, як натикання на речі або дезорієнтація. На жаль, не існує ліків від атрофії сітківки, і коти з цим розладом зазвичай стають сліпими протягом 3-4 років після появи симптомів.
Існують генетичні тести, які можуть попередити вас, якщо ваша кішка має одне з цих захворювань. Відповідальні заводчики повинні мати можливість надавати інформацію про генетичне тестування потенційним власникам і утримуватися від розведення котів, які несуть гени полікістозу аба прогресуючої атрофії сітківки.
Оскільки корніш-рекси мають коротку шерсть, їхня шкіра часто оголена і може бути схильна до свербіння та дріжджових інфекцій. Обов’язково стежте за своїм корніш-рексом і проконсультуйтеся з ветеринаром, якщо помітите надмірні розчоси або інші відхилення на шкірі.
В цілому корніш-рекс - це чудовий компаньон, який здатний прикрасити і урізноманітнити ваше життя, привнести в нього жвавість і затишок.
Comments