Від гикавки можуть страждати як люди, так і собаки з котами😱
📌Що таке гикавка?
Гикавка викликається швидким скороченням діафрагми. Діафрагма - це тонкий сильний м'яз, який відокремлює грудну порожнину від черевної. Це основний м'яз, який бере участь у диханні.
Гикавка – це невеликий спазм, який може спричинити легкий рух і швидкий звук «гикання». Гикавка є мимовільною, і після її виникнення цей рефлекс викликає скорочення діафрагми, а потім швидко закриваються голосові зв’язки (зокрема голосова щілина), що призводить до звуку «гикання».
📌Чи шкодить тваринам гикавка?🧐
Хоча вони не можуть з нами розмовляти, за реакцією ми бачимо, що гикавка їм не болить. Вона може дратувати, коли триває протягом тривалого часу, але тварини, як правило, залишаються спокійними під час цих скорочень, без ознак стресу, тривоги чи болю.
📌Чому тварини гикають?
На жаль, дослідники не знають, чому люди або собаки гикають. Одна з теорій полягає в тому, що гикавка - це механізм, який залишився з часів нашого розвитку в матці. Гикавка плода була задокументована у багатьох видів. Деякі вчені вважають, що гикавка в утробі матері може бути пасивним випробуванням дихальних м'язів.
Вважається, що тварина гикає, коли ковтає занадто багато повітря. Це може статися, коли вони швидко їдять або п’ють, відчувають стрес, активно граються, збуджуються та/або вдихають щось дратівливе чи їдке. Сильне занепокоєння або прискорене дихання також можуть викликати скорочення діафрагми.
Цуценята і кошенята набагато більше схильні до гикавки, ніж дорослі. Це пояснюється тим, що вони, як правило, заковтують більше повітря через високий рівень напруги та хвилювання. Малеча також може почати гикати, коли вона втомлена, замерзла або збуджена.
Інша можливість полягає в тому, що м’язи цуценят і кошенят слабші, а їхні тіла ще не повністю зрілі, що робить їх більш схильними до м’язових скорочень. Цілком нормально для малечі гикати, навіть щодня, якщо гикавка триває лише кілька хвилин і не поєднується зі слинотечею, млявістю, кашлем/хрипами або важким ковтанням.
Ще одна поширена причина гикавки у кішок – кульки шерсті. Коли горло намагається звільнити шерсть, воно може роздратуватися і може виникнути гикавка.
📌 Як позбутися гикавки?
Більшість епізодів гикавки тривають лише кілька хвилин. Якщо вони тривають довше або ваша тварина здається схвильованою, ви можете запропонувати їй воду кімнатної температури.
Іноді ковтальний рефлекс може перервати гикавку. Ви можете спробувати зробити масаж груди та горла собаки, щоб стимулювати ковтання.
Заохочуйте прогулянки або легкі фізичні вправи, щоб допомогти змінити дихання улюбленця.
Якщо у вас є щеня або кошеня, яке схильне до гикавки, тому що їсть або п’є занадто швидко, спробуйте уповільнити його . Частіше пропонуйте невелику кількість води. Крім того, пропонуйте невелику кількість їжі, а потім зачекайте кілька хвилин, перш ніж пропонувати більше їжі, щоб вони заковтували менше повітря під час їжі. Ви також можете спробувати один із багатьох варіантів повільної годівниці, які призначені для уповільнення швидкоїдців.
Гикавка у собаки чи кота не повинна тривати більше доби. Якщо ви помітили, що у вашого улюбленця раптова хронічна гикавка, найкраще проконсультуватися з ветеринаром, щоб визначити причину та призначити лікування за потреби.
Comments