top of page

Блохи та кліщі - хто небезпечніший?

Дуже часто власники домашніх тварин запитують:

– «Чи потрібно обробляти улюбленця від бліх і кліщів?»

– «Чим вони відрізняються?»

– «Хто небезпечніший – блохи чи кліщі?»

– «Що станеться, якщо я не оброблю тварину?»


Блохи та кліщі– членистоногі, що живляться кров’ю. Кліщі живуть на деревах, у траві, кущах і можуть залишатися активними навіть узимку, особливо в містах. Блохи проводять більшу частину свого життя у середовищі навколо тварини – в підстилках, килимах, меблях, а на самих тваринах лише харчуються. Їхні яйця можуть залишатися неактивними понад два роки.


Але що ж небезпечніше – укус кліща чи блохи?


Блохи та кліщі. Вплив на здоров'я тварини


При значному зараженні обидва паразити, особливо у цуценят, кошенят та малих тварин, можуть спричинити анемію. Також укуси викликають місцеву реакцію – почервоніння, свербіж. Після укусу кліща може з’явитися припухлість або ущільнення.


Блохи


Алергічна реакція на укуси бліх – одна з найпоширеніших причин шкірних захворювань у собак та котів. Їхня слина може викликати сильний свербіж (у котів проявляється постійним вилизуванням), запалення шкіри, висип, облисіння та глибокі подряпини.

Але шкода від бліх цим не обмежується – вони переносять паразитів (дипілідіоз, або огірковий ціп’як) та збудників небезпечних захворювань, таких як гемобартонельоз (уражає кров’яні клітини). Ці хвороби часто протікають у хронічній формі, і власник може вчасно не помітити змін у стані улюбленця, що загрожує серйозними наслідками.


Кліщі


Кліщі є переносниками особливо небезпечних хвороб для собак – бабезіозу (піроплазмозу), бореліозу, анаплазмозу тощо. Вони можуть викликати важкі ураження внутрішніх органів, які не завжди піддаються лікуванню.

Бабезіоз добре відомий власникам собак, оскільки має гостру форму з характерними симптомами. Інші кліщові захворювання можуть проявлятися менш виражено – періодичною лихоманкою, втратою апетиту, кульгавістю та загальним нездужанням. Вони можуть залишатися непоміченими місяцями, що ускладнює діагностику та

лікування.


Висновок


Блохи завдають чимало клопоту і можуть спричиняти серйозні захворювання, але вони зустрічаються рідше і не часто мають фатальні наслідки. Також блохи можуть паразитувати на людях.

Кліщі ж надзвичайно небезпечні через високу ймовірність передачі смертельних хвороб. У нашому регіоні ризик зараження після укусу кліща дуже високий, а наслідки можуть бути тяжкими й навіть летальними.


Найкращий спосіб захистити улюбленця – своєчасна профілактика якісними засобами від паразитів. Адже попередити проблему завжди дешевше і найголовніше краще для здоров'я, ніж її вирішувати!

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação

Підписка на розсилку

bottom of page