top of page

3 кроки для здоров’я ротової порожнини собак і котів

Базуючись на рекомендаціях Всеукраїнської спілки ветеринарних стоматологів та підсумовуючи частину інформації з вебінару її Голови - В’ячеслава Кравченка, можна виділити 3 кроки для здоров’я ротової порожнини собак і котів:


Крок 1. Діагностика у домашніх умовах.

Дуже важливо регулярно оглядати ротову порожнину улюбленця, щоб якомога раніше помітити зміни.


Крім того, під час огляду безпосередньо ротової порожнини зверніть увагу на наступне:


  1. Кровотеча з ясен - це ознака захворювання пародонту. Але! У разі нетривалої кровотечі ваш кіт або пес просто проковтне кров, і ротова порожнина буде чистою. Отже мається на увазі кровотеча, що виникає під час щоденної чистки зубів зубною щіткою, гри іграшкою або поїданням смаколиків-гризунців.

  2. Наявність зламаного зуба.

  3. Зуб змінив свій колір, став сірим, синім, червоним - це може бути ознакою пульпіту і вимагає втручання спеціаліста.

  4. Наявність будь-яких новоутворень на слизовій ротової порожнини. Дуже серйозний симптом. Не варто зволікати з візитом до лікаря.

3 кроки для здоров’я ротової порожнини собак і котів
Крок 2. Огляд ветеринарного стоматолога.

Показувати вихованця ветеринарному стоматологу бажано з віку 3-4 місяців для контролю зміни тимчасових (молочних) зубів та формування правильного прикусу. Наступний візит – у 8-9 місяців для того, щоб переконатися, що зміна молочних зубів на постійні успішно завершена.

Далі відвідувати стоматолога потрібно щорічно – для оцінки ефективності догляду, контролю стану зубів, ротової порожнини, ясен та утворення зубного нальоту та каменю.


Якщо необхідно - вчасно проводити професійну санацію ротової порожнини з рентген-діагностикою, складанням мапи стану всіх зубів із застосуванням загальної анестезії.

Хворі зуби або ясна у кота чи собаки
Крок 3. Щоденний догляд та профілактика.

Активний догляд:


Щоденне чищення зубів зубною щіткою та пастою для тварин - це золотий стандарт догляду за ротовою порожниною! І ще один привід одночасно відстежувати можливі зміни в ротовій порожнині вашого улюбленця.


Пасивний догляд - тільки доповнює активний, ні в якому разі не замінює його:


  • Жувальні ласощі

  • Жувальні іграшки

  • Хімічно активні речовини, що розчиняються у ротовій порожнині. Це можуть бути їжа, жувальні частування, мазь або добавка до питної води.


8 переглядів0 коментарів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Підписка на розсилку

bottom of page