Найдрібніші хамелеони не перевищують 3 см у довжину, а найбільші - можуть виростати до 60 см. Загалом їх понад 150 видів і світовий хамелеоновий лідер - Мадагаскар.
Своє "кольоромаскування" хамелеони контролюють, тож уві сні вони колір не змінюють. Саме тому ночами вони вважають за краще ховатися, бо бліда ящірка стає легкою здобиччю для хижаків.
Та сама історія з мімікрією дещо перебільшена: за допомогою кольору вони радше спілкуються - різні хроматофори показують різний настрій. Змінювати гаму зазвичай хамелеони можуть у межах певного діапазону кожен вид (а не так, як малюють у мультиках, зливаючись із будь-яким оточенням).
Повністю свій колір хамелеон може поміняти за 20-30 секунд, але це залежить від багатьох факторів
Самці мають два пеніси, але використовують їх по-черзі
Самці мають два пеніси, але використовують їх по-черзі.
У самців бувають роги. Не у всіх. У самок не буває.
Язик у цих ящірок супер-еластичний. І при витягуванні може перевищувати довжину їхнього тіла (причому у дрібних видів він за співвідношенням довший, ніж у великих). Вистрілюється язик з неймовірною швидкістю - за двадцяту частину секунди. Коли ж цей головний мисливський інструмент повертається зі здобиччю, хамелеон заплющує очі, щоб уберегти їх від травм.
До речі про очі: вони насправді завжди закриті повіками, які зрослися, але в них є отвір для зіниці. При цьому - зір у хамелеонів відмінний (можуть побачити мошку на відстані 10 м), а ось слух - не дуже. Також вони можуть обертати очима в різних напрямках незалежно один від одного. Кут огляду - приголомшливий (360 градусів).
Захворівши, хамелеон може стати повністю чорним.
Існує так званий "американський хамелеон" - він насправді є звичайною ящіркою, просто вона теж навчилася змінювати колір шкіри.
Ветеринари та любителі ніжно звуть їх просто "хами" і це нормально).
Commentaires